Budite uvek na dobrom putu-asfaltiranje kvalitetno brzo profesionalno uz garanciju!

 

Primarna delatnost kompanije “Hemfry” je asfaltiranje.

Naša ekipa omogućava brzu i kompletnu realizaciju celog procesa.

Ako želite dobar kvalitet i put odnosno stazu koji će da traju duzi vremenski period, najbitnija je dobra podloga, dok debljina asfalta nije toliko znacajna, koliko je podloga. Najbolji recept za dobar i večan put bez rupa je iskopati 30-40cm, nabiti sloj kamenog materijala, zatim na to staviti 10cm tampon, sve dobro uvaljati i nabiti i tek onda staviti asfalt. Ako se sve ovo ispoštuje, asfalt devljine 5 cm ne propada ni pod punim kamionom. Ako finansije dopustaju, dobro je staviti i ivičnjake, koje takođe imamo u našoj ponudi.

 

Zbog različitih podloga i zahteva kupaca, omogućili smo veliki asortiman  asfalta:

  • BNS 22 – podloga za asfalt
  • BNSH 16 – najnovija generacija asfalta koji ujedno sluzi kao noseći, a i kao habajuci sloj
  • AB 11 – asfalt – beton habajuci
  • AB 8 – sitniji asfalt – beton habajuci
  • AB 4 – najsitniji asfalt- beton habajuci

 

Asfalt
Osnovna komponenta asfalta je bitumen – lepljiva, crna i vrlo gusta smesa organskih ostataka. Ključna u pripremi asfalta je prava srazmera različitih sastojaka. Samo u pravoj razmeri pojedinačni elementi daju tražene kvalitete asvalta. Najvažnija karakteristika asfalta je elastičnost. Osim toga, asfalt mora biti otporan na vremenske uslove i starenje.

Asfaltiranje dvorišta
Kada su u pitanju privatne kuće, obično se asfaltiraju prilazi, ali sve češće i čitava dvorišta. Dvorišta se asvaltiraju i oko stambenih zgrada i javnih objekata. Glavna prednost asfaltiranja je to što mu nije potrebno održavanje. Asfaltirano dvorište odoleva mehaničkim oštećenjima, habanju, vremenskim uticajima i, povrh svega, dugotrajno je. Afaltirana površina je svakako jeftinija od popločane i brže se radi.

Međutim, ima prilika kada se dvorište ne može asfaltirati. To se dešava, recimo, onda kada je zemljište povodno ili kada postoji zaštitni pojas te se takva površina ne sme zatvoriti. S druge strane, estetski gledano, velika asfaltirana površina može biti upitna.

Asfaltiranje
Prvo treba da se radi podloga, odnosno, njena priprema. Naročitu pažnju u pripremi podloge treba posvetiti na povodnim tačkama, oko kanala i odvoda. Svi kanali i odvodi moraju na odgovarajući način biti zaštićeni i zatvoreni. Tek kada se podloga sasvim uredi, počinje se s ugradnjom asfaltne smeše. Ona se na gradilište dovozi u teretnjacima i postepeno nasipa. Vrlo retko se asvaltna smeša ugrađuje ručno; isključivo onda kada mašine ne mogu da priđu. Kada se sloj asfaltne smeše svuda ravnomerno rasporedi i ujednači, počinje valjanje. Valjanje je vrsta sabijanja smeše i mora da se radi sve dotle dok asfalt ne postane toliko tvrd da voda kroz njega ne može da prodre.

Naravno, uvek preporučujemo da se ovakvi poslovi prepuste stručnjacima, najviše zbog toga da ne bi došlo do raznih propusta koji onda vrlo brzo dovedu i do oštećenja. Priprema podloge je ključna za kvalitet i trajnost asfaltiranja. Ona mora biti dovoljno tvrda i čvrsta da bi imala i traženu nosivost. U suprotnom, vrlo brzo će se pojaviti pukotine, rupe, ulegnuća i slično što će naknadno morati da se dorađuje ili radi ponovo. Do oštećenja dolazi i onda kada asfalt nije odgovarajućeg kvaliteta, odnosno, onda kada razmera sastavnih elemenata nije bila dobro procenjena.

 

Više možete pročitati na: https://www.daibau.rs/clanak/354/asfaltiranje_dvorista_cena

 

Za ostale informacije pozovite 065/511-26-02